Kalıcı Oje
Kalıcı Oje
HİZMETLERİMİZ
Kalıcı Oje

Kalıcı Oje, diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir işlemdir. Özellikle çalışan ve tatile giden kadınların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Sık sık oje sürmekle uğraşmak istemeyen ve yeni evlenen kadınlar da balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler. Bu uygulama, diğer oje uygulamalarından farklıdır. Kalıcı oje uygulaması yapılırken özel bir cihaz ve özel ürünler kullanılır. Bu yüzden uygulama süresi diğer oje işlemlerine göre çok daha uzundur.

KALCI OJENİN NORMAL ÖJEDEN NE FARKI VAR?

Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın her aşamasındada UV ışığıyla tırnakların kurutulmasıdır.

KALICI OJE NE KADAR SÜRE DAYANIR?

Kalıcı oje uygulamaları tırnakta ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise; yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.  

KALICI OJE UYGULAMALARI NE KADAR SÜRER?

İşlem Süresi El-Ayak: 90 Dk.
İşlem Süresi El: 40 Dk.
Kalıcılık Süresi El: 3-4 Hafta
Kalıcılık Süresi Ayak: 5-6 Hafta

KALICI OJE UYGULAMA AŞAMALARI NELERDİR?

Daha önce kalıcı oje yaptırmadıysanız ve bu uygulama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Öncelikle bazı ekipman ve bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer gerekli malzemeler mevcutsa, yazımızın devamında nasıl yapılacağına bakarak, siz de uygulayabilirsiniz.

1- Manikür Yapılır

Ojeyi sürmeden önce yapmanız gereken, ellerinize manikür yaptırmaktır. Çünkü bu, işlemi kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda uygulama yapılırken, ojenin ete temas etmemesi gerekmektedir.

2- Tırnaklar Temizlenir

İşleme başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın yağ ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir. Bunun için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Aksi takdirde yapılan oje tutmayacaktır. Ardından en alt tabaka işlemi tırnağa uygulanır. El, 10 saniye kadar UV ışığında bekletilir.

3- Ojenin Sürülmesi

Ardından tırnaklara oje sürme işlemi uygulanır. Sürülen her bir kat için, UV ışığında 60 saniye bekletilir. Bu renk seçeneğine göre 2 veya 3 defa uygulanır. French uygulamasında, french ucunun tekrar beklemesi gerekir. Farklı süslü oje modelleri salonumuzda yapılmaktadır.

4- Cila ve Bitirme

Son Olarak en üste son kat cilası uygulanmaktadır ve 60 saniye cihazda bekletildikten sonra, sürülecek solüsyonla tırnaklar silinerek işlem bitirilir. Bu işlemler aynı şekilde ayaklara da uygulanır. Oje sürüldükten sonra, saatler önce oje sürmüş gibi rahatlıkla hareket edilebilir. Bozulma, bulaşma gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

KALICI OJE NASIL ÇIKARILIR?

Çıkarma işlemi için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Üstüne solüsyon dökülen bant tırnağa sarılır ve parmakta en az 10-15 dakika bekletilir. Daha sonra çıkarıldığı zaman, oje neredeyse tamamen kalkmış olur ve kalan küçük parçacıklar da ardından kazınarak çıkartılabilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılmasını öneririz.

KALICI OJE ASETONLA ÇIKARILABİLİR Mİ?

Kalıcı oje uygulamalarını asetonla çıkarmanız pek mümkün değildir. Tırnağınıza herhangi bir zarar gelmemesi için, özel solüsyonlarda 10 dakika kadar bekletilerek soyma işlemi yapılması gerekmektedir.

 

 

 

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
Cilt Bakımı
Buz Lazer Epilasyon
İpek Kirpik
Kaş & Kirpik Laminasyonu
Protez Tırnak
Kalıcı Makyaj
Bölgesel Zayıflama
Kalıcı Oje
amigobet amigobet giriş kavbet kavbet giriş